NZOZ Medox działa od 2008 roku, w tym czasie hospitalizowaliśmy ok. trzech tysięcy pacjentów. Profil naszej placówki jest dość dokładnie targetowany. Naszym zdaniem ośrodki leczenia uzależnień dysponujące niewielka ilością łóżek (w naszym przypadku 21) nie są w stanie prowadzić efektywnych, profesjonalnych terapii osób z wszelkimi rodzajami zależności oraz bardzo zróżnicowanymi problemami. Wiadomo, że zróżnicowanie co do wieku, wykształcenia, pozycji społecznej, współwystępujących chorób somatycznych i zaburzeń psychicznych, wymaga odmiennych form leczenia.
My skupiamy się głównie na pomocy udzielanej osobom wysoko funkcjonującym. Z reguły są to dobrze wykształceni pacjenci, w średnim wieku. Drugą grupę stanowią osoby z "podwójną diagnozą" czyli współwystępowaniem uzależnienia i zaburzeń typu depresji, dwubiegunowych lub psychotycznych.
W tych grupach obserwujemy od lat zmiany w rodzajach zależności. Dotychczas dominującym uzależnieniem u naszych pacjentów była choroba alkoholowa. Obecnie często większość grupy w
OTU stanowią pacjenci z rozpoznanym uzależnieniem od leków nasennych lub mieszanym uzależnieniem od alkoholu i leków.
W ramach samej lekomanii również obserwujemy znaczne różnice w popularności przyjmowanych preparatów. Dotychczas najczęściej na detoksykacje zgłaszali się pacjenci uzależnieni od Benzodiazepin, w szczególności od Alprazolamu. Obecnie przeważnie leczmy osoby uzależnione od preparatów nasennych, głównie Z-drug, najczęściej Zolpidemu.
Te dotychczas uważane za dość bezpieczne leki są obecnie największym zagrożeniem dla naszych pacjentów. Statystyki mówią o ich nieznacznym potencjale uzależniającym, ok. 03-0.5 %. Należy zaznaczyć, że dotyczy to tylko osób przyjmujących leki zgodnie z zaleceniami lekarskimi, w dawkach terapeutycznych. Niestety nawet nieznaczne ich przekroczenie szybko prowadzi do narastania tolerancji i rozwoju uzależniania.
Oferujemy pomoc osobom uzależnionym od leków nasennych, w tym Zolpidemu. Przeprowadzamy detoksykację, leczymy zaburzenia snu, pacjenci otrzymują pomoc psychologa i specjalisty psychoterapii uzależnień.
W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że nie prowadzimy leczenia lekomanii w trybie ambulatoryjnym. Niestety nasze doświadczenia wskazują, że takowe jest nieskuteczne. Pacjenci często nie realizują zaleceń. Wykorzystują przepisywane leki niezgodnie z zaleceniami a ambulatoryjna forma pomocy uniemożliwia efektywny monitoring leczenia.
Osoby zainteresowane ofertą leczenia lekomanii zapraszamy http://medox-lekomania.pl/, poprzez ten serwis można skontaktować się ze specjalistą, wybrać dogodną formę leczenia.